Yerli Malı Haftası Kutlama Programı

Yerli Malı Haftası münasebetiyle tüm ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de etkinlik ve kutlamalar yapılıyor. Nuri Özaltın 75. Yıl İlkokulu ’nda gerçekleştirilen programa Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu,  Yüksek Okul Müdürü Fikret Sözbilir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, Okul Müdürü Osman Akgün, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve veliler tarafından hazırlanan program, ilk olarak saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Okul öğrencilerinin günün anlam ve önemine uygun yaptıkları konuşmalar ve seslendirdikleri şiirlerle devam etti.

Bilinçli yerli malı tüketimi ve yerli malına sahip çıkmanın öneminin vurgulandığı programda, anasınıfı, 1. 2. ve 3. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı gösteriler ilgiyle takip edildi.

Yöresel gıdaların ağırlıklı olduğu etkinlikte tamamını öğrenci velilerinin hazırladığı yiyecekler, etkinliğe gelen misafirlere ikram edildi. Programın ardından öğrenciler tarafından hazırlanan sergiler gezildi.