Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali Başladı

49. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali, birinci gün etkinlileri kapsamında yapılan açılış programı ile başladı. Atatürk anıtına çelenk sunumu ve saygı duruşunun ardından program, kortej yürüyüşü ve tulum eşliğinde horon etkinliği ile devam etti.

49. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nin açılış programı, ilçemiz Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen çelenk sunma ve saygı duruşu töreni ile başladı.

Programda Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Atatürk anıtına çelenk sunumunu gerçekleştirdi. Başkan Kurdoğlu açılış programında yaptığı konuşmada; Türkiye’nin en köklü kültür ve sanat festivalleri arasında yer alan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nin bu yıl 49.’sunu düzenlemenin haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Atatürk Anıtı önünde yapılan açılış programının ardından protokol üyeleri ve tüm katılımcılar ile birlikte Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı’nın katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Havanın yağışlı olması nedeni ile kısa tutulan yürüyüşün ardından, Cumhuriyet Meydanında toplanıldı. Burada uluslararası ekiplerinde katılımıyla yapılan Tulum Eşliğinde Horon Etkinliği ile 49. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nin ilk gün programı tamamlanmış oldu.