Tıbbı Atık Kutuları İlçemizin Belirli Noktalarına Konuldu

Arhavi Belediyesi Korona virüs salgını ile mücadelede alınan tedbirlere devam ediyor. Belediye ekipleri ilçemizin belirli noktalarına tıbbi atık kutuları koydu.

Pandemi nedeni ile ilçemizde alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi. Arhavi Belediyesince temin edilen tıbbi atık kutuları, vatandaşlarımızın dışarıya çıkmak zorunda kaldıkları durumlarda kullandıkları maske ve eldivenleri atmaları için ilçemizin sık kullanılan belirli yelerine konuldu.

İlk etapta ilçe kaymakamlık binası ve belediye binası önü, ATM ve banka önleri, zabıta noktası gibi sık kullanılan bölgelere konulan kutuların, daha sonra arttırılarak vatandaşlarımızın kullanımına sunulacağı belirtildi.

Zabıta müdürü Turgay Lakerta, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun talimatları doğrultusunda tıbbi atık kutularını temin edip ilçemizin belirli bölgelerine koyduklarını belirterek, vatandaşlarımızdan kullanılmış oldukları maske ve eldiven gibi tıbbi atıklarını bu kutulara atmaları konusunda azami dikkati göstermelerini beklediklerini belirtti.