Öğrenciler Hünerlerini Sergilediler

Arhavi Orhan Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek- İçecek Bölümü öğrencileri tarafından okul bünyesinde kermes düzenlendi. Programa Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu da katıldı.

Orhan Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen programa Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun yanı sıra, il Genel Meclisi Üyeleri Adem Pişmişoğlu ve Hüseyin Uzunhasanoğlu, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kemal Tatar, okul müdürü İlker Sarıhan ve okul aile birliği üyeleri katıldı.

Okul bünyesinde faaliyet gösteren yiyecek-içecek hizmetleri bölümü öğretmeni Kübra Anaç öncülüğünde öğrencilerin okulda öğrenip yaptıkları yemekler programa katılan protokol üyeleri ve davetlilere ikram edildi.

Öğrencilerin hünerlerini sergiledikleri programda davetliler bir yandan yemeklerini yerken okul müdürü İlker Sarıhan yaptığı konuşmada, meslek liselerinin imkan ve kabiliyetlerini, meslek sahibi olmak isteyenlere ne tür bölümlerle eğitim verdiğini anlattı. Sarıhan, öğrencilerin okul bünyesinde aldıkları eğitimin bizzat uygulamalı olarak gördüklerinin altını çizdi.

Programa katılan Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu meslek liselerinin eğitim ve öğretim alanındaki öneminin altını çizerek, programın hazırlanmasında emeği olan okul müdürü, usta öğretici ve hünerlerini sergileyen öğrencilere yaptıkları başarılı sunumlarında dolayı teşekkürlerini ifade etti.