Mustafa Kemal Atatürk Ölümünün 85. Yıl Dönümünde Saygı ve Minnetle Anıldı

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümü, ilçemiz Arhavi’de düzenlenen programla idrak edildi. 10 Kasım Atatürk’ü anma gününde, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk saygı ve minnetle bir kez daha anıldı.

İlçemiz Atatürk anıtı önünde Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu ve ilçe protokolünün katılımıyla düzenlenen program, ilçe Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk anıtına sunumuyla başladı. Ardından siren eşliğinde iki dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Hemen akabinde okunan İstiklal Marşı ile birlikte göndere çekilen Türk bayrağı yarıya indirildi.

Atatürk anıtı önündeki törenin ardından, Nermin Çarmıklı Halk Kütüphanesi’nde “Atatürk Kitapları ve Atatürk Fotoğrafları Sergisi” ziyaret edildi.

Daha sonra Fatih Sultan Mehmet Ortaokulunda düzenlenen anma programına iştirak edildi. Buradaki program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı, gününün anlam ve önemini içeren konuşmalar yapıldı. İlkokul ve ortaokul öğrencileri tarafından oratoryo gösterileri, şiir ve koro dinletileri gerçekleştirildi. Yarışmalarda derece alan öğrencilere yönelik hediye takdiminin ardından program son buldu.