Market ve Manavlarda Denetim

Arhavi belediyesi zabıta müdürlüğüne bağlı ekipler ilçemizde faaliyet gösteren marketlerde denetim gerçekleştirdi. Ekipler denetimlerini özellikle meyve sebze reyonlarında yaptı.

Korona virüsle mücadele kapsamında alınan tedbirleri aralıksız uygulayan Arhavi Belediyesi, ilçe genelinde önlem, denetim ve uyarılarına devam ediyor. İlçemizde her hafta cumartesi günü kurulan pazar yerinin tedbirler kapsamında kaldırılmasının ardından gözler, manavlar ve marketlerdeki meyve sebze reyonlarına çevrildi.

Arhavi Belediyesi Zabıta Müdürü Turgay Lakerta ve zabıta ekipleri, manavlarda ve marketlerdeki meyve sebze reyonlarında denetimlerde bulunarak, alınması gereken önlemler hususunda işyeri sahiplerine ve çalışanlara uyulması gereken kurallara titizlikle riayet edilmesi istendi. Özellikle gereğinden fazla kişinin bir arada olmaması ve maske takma zorunluluğuna uyulması konularında vatandaşların uyarılması istendi. Marketlerin büyük oranda kurallara uydukları görülürken eksiği bulunan işyerlerine uyarılarda bulunuldu.