Kent Başkan Dergisi’nden Arhavi Belediye Başkanı Kurdoğlu’na Ödül

Kent & Başkan Dergisi’nin her yıl düzenlediği, tüm Türkiye’yi kapsayan online anketi ile Türkiye’nin başarılı büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanları belirlendi. Ödül almaya hak kazanan belediye başkanları ile Türk Belediyeciliğinin ve yerel yönetimlerin gelişimi, güçlendirilmesi için çalışan birbirinden önemli ve seçkin isimleri 19 Ağustos’ta Kayseri’de, Ommer Otel’de Kent & Başkan 2022 Ödül Töreni’nde bir aradaydı.

Bu kapsamda Arhavi Belediyesi Alt Yapı ve İçme Suyu Çalışmaları projeleri Kent Başkan Dergisi tarafından yapılan oylama sonucunda ödüle hak kazandı.

Tamamlanan Derin Deşarj projesi ile çalışmalarına devam eden Arhavi Belediyesi, Başkan Kurdoğlu’nun talimatlarıyla Su arıtma sisteminin de sorununu çözüyor. Daha önce yapılan su arıtma sistemi 60 lt/sn ile çalışmakta olup sisteme tam anlamıyla cevap verememekteydi, belediyemiz su arıtma sistemi 150 lt/sn bir sisteme kavuşacak bir proje gerçekleştiriliyor. 2021 yılında yaşanan Sel Felaketinin ardından ise Devlet ile Belediyenin yaptığı ortak çalışmalar sonucunda yaralar kısa sürede kapanmış, birçok alt yapı sorunu da ortadan kaldırılmıştı. Bu çalışmalar Kent Başkan Dergisi okuyucular tarafından da takdir görerek yapılan oylama sonucunda ‘Alt Yapı ve İçme Suyu Çalışmaları’ kategorisinde Arhavi Belediye Başkanımız Vasfi Kurdoğlu ödüle layık görüldü.