İlköğretim Haftası Kutlama Etkinlikleri

2019 -2020 eğitim ve öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı çerçevesinde Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu’nun yanı sıra, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmada 2019-2020 eğitim öğretim döneminin tüm öğrenci ve öğretmenler için hayırlı olmasını dilenerek, yeni eğitim öğretim döneminde ilçe genelinde öğrencilere başarılar dilendi.

Ardından İlköğretim Haftası açılış programının düzenleneceği MNG İlkokulu’na geçildi. İlçe Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu ve Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun da katıldığı törende, öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini vurgulayan gösteri, konuşma ve şiir dinletileri gerçekleştirildi.