İlköğretim Haftası İlçemizde Törenle Kutlandı

İlköğretim Haftası gerçekleştirilen tören ve etkinliklerle kutlanıyor. İlçemiz Atatürk Anıtı önünde protokol mensupları ve öğrencilerin katılımıyla tören gerçekleştirilirken, ilçemiz Cumhuriyet İlkokulu’nda ise kutlama programı düzenlendi.

İlköğretim haftası kutlama programı Atatürk anıtı önünde yapılan çelenk sunma töreniyle başladı. Programa; Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Jandarma Komutan Vekili Tamer Çiğdem, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Temur, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu,  Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tanju Özkara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tören ilk olarak ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtına sunumu ile başladı. İstiklal marşımızın okunması ve saygı duruşunun ardından günün anlam ve önemini içeren konuşmayı ilçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş yaptı.

Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen törenin ardından İlçe Kaymakamı Burak Çimşir ve protokol üyelerinin katılımıyla ilçemiz Cumhuriyet İlkokulu’nda gerçekleştirilen ilköğretim haftası kutlama programına geçildi. Cumhuriyet ilkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan programda öğrenciler günün anlam ve önemini içeren konuşmalar yaptı, şiirler okudu. Öğrenciler tarafından sergilenen gösteriler katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.