Heyelan Su Kaynağında Kirlenmeye Neden Oldu, Çalışmalar Tamamlanarak Şebekeye Temiz Su Sağlanıyor.

İlçemizde son iki gündür etkili olan yoğun yağış heyelanlara neden olarak, Arhavi şehir içme suyu şebekesinde kesintilere neden oldu. Yapılan yoğun çalışmalar tamamlanarak şebekeye su sağlanmaya başlanıyor.

Yoğun yağışlar nedeniyle Arhavi su şebekesine su saylayan havzada meydana gelen toprak kayması ve heyelan nedeni ile su kaynağında yoğun kirlenme meydana gelmiş, bu nedenle bir süre su kesintilerine gidilmişti.

Arhavi belediyesi ekipleri tarafından heyelan sonrası bölgede ivedilikle başlatılan çalışmalarda sona gelinmiş olup, şehir su şebekesine temiz su vermeye başlanacaktır.

Arhavi Belediye Başkan Vekili Mustafa Kemal Tatar, su havzasında yapılan çalışmaları denetleyerek incelemelerde bulundu. Başkan vekili Tatar, şebekeye su sağlayan iki koldan birinde meydana gelen heyelan nedeni ile su kesintisine gidildiğini belirterek, kirlenen su kolunun baypas edilmesiyle kirliliğin giderildiğini ifade etti. Tatar, buna benzer olumsuzlukların tekrar yaşanmaması için gereken tedbirlerin alınacağını belirtti.