Halk Eğitim Merkezi Yılsonu El Sanatları Sergisi Yapıldı

Arhavi Halk Eğitim Merkezi usta öğreticiler ve kursiyerler tarafından 1 yıl boyunca üretilen el emeği, göz nuru ürünler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda sergilendi. Açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programda Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Arhavi Kaymakamı Hasan Ongu, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Artvin Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Arhavi Halk Eğitim Müdürü Hasan Hüsnü Özcan, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasal partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar sergi açılışında hazır bulundu.

Programın açılış konuşmasını Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan yaptı. Özcan konuşmasında 2018-2019 eğitim öğretim yılında açılan 250 kursta 2 bin 842’si kadın, 852’si erkek olmak üzere toplam 3 bin 694 kursiyerin eğitim aldığını söyledi. Müdür Özcan: “Yaygın Eğitim Merkezi olan Halk Eğitim Merkezleri yaşam boyu devam eden bir eğitimdir. Halk eğitim merkezlerinde her yaştan insanın ilgi, yetenek ve beklentilerine uygun kurslar düzenlenmektedir. Bu kursların düzenlenmesi ve hayata geçirilmesi konusunda ben ve idareci arkadaşlarımın yanında okullarımızdan ve diğer kurumlarımızdan temin ettiğimiz lisans, ön lisans ve lise mezunu öğretmen-uzman ve usta öğreticilerimizle beraber başarıyı yakalamış bulunmaktayız. Kursların açılmasında bize her zaman destek olan Artvin Valiliğine, Arhavi Kaymakamlığına, Arhavi Belediye Başkanlığına ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Ardından Arhavi Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri tarafından hazırlanan miniklere yönelik defile düzenlendi. Öğrencilerin sunduğu mini ney dinletisi katılımcılardan alkış aldı. Protokol üyeleri tarafından usta öğretici ve kursiyerlere başarı belgesi ile kurs bitirme belgeleri verildikten sonra protokol mensupları tarafından sergi açılış kurdelesi kesildi.

Kursiyerler ve usta öğreticiler tarafından hazırlanan güzel el emeği ürünleri büyük beğeni gördü. İlçe Kaymakamı Ongu, Belediye Başkanı Kurdoğlu ve beraberindekiler tüm stantları gezip yapılan çalışmalara büyük ilgi göstererek beğendiklerini ifade ettiler. Başkan Kurdoğlu da; “Halk Eğitim Merkezi’nde usta öğretici ve kursiyerlerimiz çok güzel ürünler üretmişler. Bu el emeği göz nuru ürünler 1 yılın birikimidir. Başta Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan ve idareciler olmak üzere, usta öğreticilerimizi ve kursiyerlerimizi tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.