Festivali 5. Gün Gündüz Programında Çocuk Animasyon Gösterileri ile Tenis ve Futbol Turnuvası Finalleri Vardı

48. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali 5. Gün gündüz programında yer alan Çocuk Animasyon Gösterileri miniklere eğlenceli anlar yaşattı. Festival Tenis Turnuvası Finali ve Halı Saha Futbol Turnuvası Finali günün diğer etkinlikleri oldu.

Çocuk Animasyon Gösterileri etkinliğinde Cumhuriyet meydanını dolduran minikler doyasıya eğlenirken kendileri için hazırlanan aktivitelere katılarak festival coşkusunu yaşadılar. Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu da miniklerle bir araya gelerek onların heyecanını paylaştı. Başkan Kurdoğlu şenliği organize eden animatörlere plaket ve taş ev takdim etti. Gençlik merkezi personellerine de destek ve katılımlarından ötürü katılım belgesi ve madalya takdim ederek teşekkür etti.

Tenis Turnuvası Finali

Öte yandan festivalin sportif etkinlikleri kapsamında düzenlenen Tenis Turnuvası ve Halı Saha Futbol Turnuvası final karşılaşmalarıyla tamamlandı. Arhavi Belediye Başkan Vekili Mustafa Kemal Tatar, turnuvalarda yer alan ve derece alan sporculara kapılım belgeleri, madalya ve kupalarını takdim ederek kendilerine teşekkür etti.

Farklı il ve ilçelerden 32 erkek, 18 bayan sporcunun yanı sıra, küçükler ve Juniorlar dalında da 15 sporcunun katıldığı Festival Tenis Turnuvası’nda derece alan sporcular şu şekilde oldu;

8-10 yaş Küçükler Kategorisi: 1. Tuna Aytekin, 2. Deniz Topaloğlu, 3. Asya Candemir.

12-14 yaş Juniorlar Kategorisi: 1. Amaç Başar, 2. Sıraç Gerik, 3. Çınar Uzun.

Veteran 60+ üzeri: 1. Lidiya Starodubtseva, 2. Meryem Sevi.

Büyük Kadınlar Kategorisi: 1. Hatice Can Furat, 2. Tanya Candemir.

Büyük Erkekler Kategorisi: 1. Serkan Başgül, 2. Mustafa Arı.

Halı Saha Futbol Turnuvası Finali:

Günün bir diğer sportif etkinliği ise Halı Saha Futbol Turnuvası Finali oldu.  Çekişmeli geçen turnuva sonunda finale kalan Coldwell Banker Lome takımı ile Doğukent Sidere takımı final maçlarını oynadılar.

Maç sonunda Coldwell Banker Lome, rakibi Doğukent Sidere takımını 2-1’lik skorla yenerek Halı Saha Futbol Turnuvası’nın şampiyonu oldu.

Karşılaşma sonunda Arhavi Belediye Başkan Vekili Birkan Uyanık, her iki takım sporcularını da tebrik ederek katılım belgeleri, madalya ve kuplarını takdim etti.

Tenis Turnuvası Finali:

Halı Saha Futbol Turnuvası Finali: