Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Eylül Ayı Encümen Toplantısı Yapıldı

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği, Eylül ayı Birlik Encümen toplantısı 18 Eylül 2019 Çarşamba günü 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı  yanında bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı Makamında  yapıldı.

Encümen Toplantısına Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Murat ZORLUOĞLU, Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK, Encümen Üye Belediye Başkanları Bayburt Belediye Başkanı Hükmü PEKMEZCİ,  Arsin Belediye Başkanı M. Sait GÜRSOY, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi KURDOĞLU, Dereli Belediye Başkanı K. Zeki ŞENLİKOĞLU, İyidere Belediye Başkanı Saffet METE ve Ortahisar Belediye Başkan Vekili Faruk KANCA  katıldı.

Birlik Genel Sekreteri Mehmet ŞENTÜRK tarafından gündemde yer alan konular hakkında sırasıyla bilgiler verildi. Toplantı gündemi şu şekilde oluştu:

Gündem;

1. Türkiye Belediyeler Birliği ile Yurtiçi “Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı” düzenlenmesi.

2. Günübirlik Eğitim Semineri Programı düzenlenmesi,

3. Tezsiz Yüksek Lisans Programı Mezuniyet Töreni düzenlenmesi,

4. Zabıta- İtfaiye Personeli Görevde Yükselme Eğitimi,

5. Personel İstihdamı,

6. Birlik Hizmet Binası,

7. Panel Programı düzenlenmesi,

8. Birlik 2020 Yılı Bütçesinin görüşülmesi,

9. 2020-2024 Stratejik Plan görüşülmesi,

10. Birlik Faaliyetlerinin değerlendirilmesi

Maddelerinden oluşan gündem görüşülerek karara bağlandı.

Resmi gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra katılımcılar bir süre sohbet etti. Ardından Birlik Başkanı ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat ZORLUOĞLU tarafından öğle yemeği ikram edildi. Öğle yemeğinden sonra program sona erdi.