Cumhuriyetimizin 99. Yılı İlçemizde Yapılan Tören ve Etkinliklerle Kutlanmaya Başlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 99. Yılı yapılan etkinliklerle kutlanıyor. İlçemiz Arhavi’deki kutlama programı protokol mensupları ve vatandaşlarımızın katılımıyla Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen çelenk sunma programıyla başladı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim en büyük eserim” diye nitelendirdiği ve Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değer olan Cumhuriyet’in 99. yılı, Arhavi’de törenlerle kutlanmaya başlandı.

Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen çelenk sunma programına İlçe Kaymakamı Burak Çimşir, Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Kutlubay, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Temur, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Vekili Mehmet Kutlu, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri,  sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende sırasıyla Arhavi Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Arhavi Belediye Başkanlığı’nın çelenkleri Atatürk anıtına sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini içeren konuşmalar gerçekleştirildi. Ardından siyasi parti ilçe başkanlıklarının çelenleri ile Atatürkçü Düşünce Derneği çelenginin Atatürk anıtına sunumu gerçekleştirildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliği yarın saat 10:00’da Arhavi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek.