Cumhuriyetimizin 97. Yılı Kutlamaları Çelenk Sunma Töreniyle Başladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 97. Yılı yapılan etkinliklerle kutlanıyor. İlçemiz Arhavi’deki kutlama programı protokol mensupları ve vatandaşlarımızın katılımıyla Atatürk anıtına önünde gerçekleştirilen programla başladı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim en büyük eserim” diye nitelendirdiği ve Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değer olan Cumhuriyet’in 97. yılı, Arhavi’de törenlerle kutlanmaya başlandı.

Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen programa İlçe Kaymakamı Kamil Güzel, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Garnizon Komutanı Garnizon Komutanı Mehmet Ali Emirhan Uysal, İlçe Emniyet Müdürü Sefer Yerebakan, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı’nın çelenkleri sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Atatürk anıtı önündeki program son buldu.