“Bugün Fidan Yarın Nefes” Kampanyası Kapsamında İlçemizde Fidan Dikimi Yapıldı

Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı olarak “11 milyon fidan dikimi” etkinliği saat 11.11’de başlatıldı. Kampanya kapsamında İlçemiz Arhavi’de de fidan dikimi programı gerçekleştirildi.

Arhavi Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Arhavi Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirilen programa İlçe Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu, Arhavi Belediye Başkan Vekili Birkan Uyanık, İlçe Emniyet Müdürü Sefer Yerebakan, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Kibar, Yüksek Okul Müdürü Fikret Sözbilir, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, Orman İşletme Müdürü Özgür Aktaş, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığının başlattığı ve Yurt genelinde gerçekleştirilecek ağaçlandırma seferberliği kapsamında ilçemiz Arhavi’de de fidan dikimi gerçekleştirildi.  Arhavi Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Arhavi Meslek Yüksekokulu bahçesinde protokol mensupları ve öğrencilerin katılımıyla fidanlar toprakla buluşturuldu.

Geleceğe Nefes” (gelecegenefes.com) internet sayfası üzerinden, halkın yoğun desteğiyle 81 ilde sahiplenilen fidan sayısı 13 milyonun üzerine çıktı.