Belediye Personel Şirketinde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Arhavi Belediyesi Personel Ltd. Şti. ile Belediye İş Sendikası arasındaki  toplu iş sözleşmesi Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu,  Belediye Personel Ltd.Şti. Genel Müdürü Engin Erkan ve Belediye çalışanlarının  katılımıyla belediye makina parkında düzenlenen programla imzalandı.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu imza öreninde yaptığı konuşmada; “sözleşmenin tüm mesai arkadaşlarıma hayırlı olmasını diliyorum. Öncelikle belirtmeliyim ki sendika işçilerimizin en doğal hakkıdır. Bu noktada sendika temsilcimiz ve bizler işçilerimize verilebilecek en üst seviyede imkanlar için gayret ettik. Arhavi’ye yapmış olduğumuz tüm işlerde, çalışanlarımızla birlikte el ele, kol kola, gönül gönüle yapılan hizmetleri hep birlikte gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Toplu iş sözleşmesi kapsamındaki işçilerin en düşük günlük yevmiye 150₺’ye diğer yevmiyeler 180₺’ye yükseltilmiş olup, maaşlar en düşük 3850₺ ve en yüksek 4350 ₺ aralığına yükselmiştir, 60 gün ikramiye, sosyal yardımlarda % 100’e yakın artışlarla  ve idari maddelerle beraber toplu iş sözleşmesinde anlaşmaya varıldı.

Belediye İş Sendikası Rize şube başkanı Yaşar Kaspar’da yaptığı açıklamada ‘Üyelerimizin toplu  sözleşmesi bugün Başkanımız, Başkan Yardımcımız ve üyelerimizle beraber imzalıyoruz. Ülke ve bölge şartlarında iyi bir sözleşme olmuştur. Toplu sözleşmede desteklerini esirgemeyen  Belediye Başkanımız Sayın Vasfi Kurdoğlu başkanıma ve Personel Ltd.Şti. Genel Müdürü sayın Engin Erkan başkanıma, örgütümüz ve şahsım adına teşekkür ediyorum’ dedi.