Başkan Kurdoğlu’ndan Çay Alım Yerlerine Ziyaret

Yaş çay sezonunun başlamasının ardından, salgın nedeni ile alınan önlemler yaş çay hasadında da uygulamaya konuldu. Çay alım yerleri için maske, siperlik ve dezenfektan dağıtımı devam ediyor.

Çay üreticilerimizi Koronavirüs salgınından korumak amacıyla geçtiğimiz günlerde Arhavi Ziraat Odası, Arhavi Belediyesi ve ÇAYKUR Arhavi Çay Fabrikası ortaklığında çay alım yerleri için çalışma başlatıldı.

Çalışma kapsamında 5 bin maske, 85 litre dezenfektan, 75 adet siperlik çay alım yerlerine ulaştırıldı.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Ziraat Odası Başkanı Sadık Yıldızbayrak ve Arhavi Çay Fabrikası Müdürü Mustafa Demir, ilgili ekipmanların dağıtımı ve denetimi için çay alım yerlerinde çay üreticileriyle bir araya geldiler.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, alınan önlemlerin çay üreticilerimiz ve alım yeri personeli için oldukça önemli olduğunu belirterek, çalışmaya katkı sağlayan kurum yöneticilerine teşekkür etti. Kurdoğlu, çay üreticilerimizin alınan önlemlere hassasiyet göstermeleri gerektiğini bir kez daha vurgulayarak, yaş çay sezonunun tüm üreticilerimiz için hayırlı uğurlu olası temennisinde bulundu.