Arhavi’de Korona Virüse Karşı Önlemler Alınmaya Devam Ediyor

Ülke genelinde korona virüse karşı alınan önlemler kapsamında ilçemiz Arhavi’de de gerekli önlemler alınmaya devam ediyor. Arhavi Belediyesi tarafından kamuya açık alanlarda dezenfekte çalışmaları yapılıyor.

Arhavi Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından alkol bazlı el temizleme maddeleri ve alkol bazlı ortam temizleme maddeleri ile dezenfekte çalışmaları başlatıldı.

Bu kapsamda; ilçe Kaymakamlık binası, Belediye, Adliye, Jandarma, Polis Merkezi Amirliği binaları ile taksi durakları, dolmuş durakları, bankalar ve ATM’ler, ilçe otogarı, vergi dairesi, özel idare binası, gençlik merkezi binası, camiler, sağlık ocağı, şehir içi dolmuş durağı ve dolmuşlar, tapu kadastro müdürlüğü gibi kurumlar ve halka açık alanlar Arhavi Belediyesi zabıta ekipleri tarafından dezenfekte ediliyor.

Bu önlemlerin yanında ayrıca kamu kurum ve kuruluşların girişleri ile işlek caddelere el dezenfektanı asılarak vatandaşlarımızın kullanımına sunuldu.

Arhavi Belediye Başkan Vekili Birkan Uyanık, yapılan dezenfekte çalışmalarını yerinde takip ederek, çalışmaların gün boyunca süreceğini ve bundan sonra da dezenfekte çalışmalarının belirli aralıklarla devam ettirileceğini ifade etti.