Arhavi Belediyesi’nde Kadrolu İşçiler ve Belediye Personel Şirketi İçin Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Arhavi Belediyesi’nde kadrolu işçiler ve  Personel Ltd. Şti. ile Belediye İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediye kadrolu ve şirket bünyesinde görev yapan personelin maaşlarına yapılan sözleşme ile  %70 oranında iyileştirme yapıldı.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Belediye Personel Ltd.Şti. Genel Müdürü Engin Erkan, Belediye İş Sendikası Rize-Artvin şube başkanı Yaşar Kaspar ve personellerin katılımıyla belediye kademe hizmet noktasında imza töreni yapıldı.

Arhavi Belediyesi Kadrolu ve Personel Ltd. Şti. bünyesinde görev yapan personelin maaşlarında %70 oranında artışa ek olarak sosyal haklarda da iyileştirme yapıldı.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu imza töreninde yaptığı konuşmada; “Sözleşmenin tüm çalışma arkadaşlarıma hayırlı olmasını diliyorum. Sendika temsilcimiz ile birlikte imkanlarımızı zorlayarak işçilerimize verilebilecek en üst seviyede artışı sağlamaya gayret ettik. Yıllık bazda % 70 zam ile işçilerimizin maaşlarında ve sosyal haklarında önemli bir iyileştirme sağlamış olduk” dedi.