50. Arhavi Festivali İçin İlk Toplantı Yapıldı

Bu yıl 50.si düzenlenecek olan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali hazırlıkları kapsamında ilk komite toplantısı gerçekleştirildi. Arhavi Belediye Başkanlığı makamında yapılan toplantıya İlçe Kaymakamı Burak Çimşir ve Arhavi Belediye Başkanı Turgay Ataselim başkanlık etti.

24-28 Temmuz 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan bu büyük ve özel organizasyon için geri sayım başladı.  Festival komitesi toplantısında bir araya gelen kamu kurum yetkilileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin festivale olacak genel katkıları belirlenirken, ileriki günlerde yapılacak olan toplantılarla festivalin sorunsuz ve koordinasyon içerisinde yürütülebilmesi için alt komiteler oluşturuldu.

Arhavi Belediyesi öncülüğünde ilçe kaymakamlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Çay-Kur Arhavi Çay Fabrikası Müdürlüğü, Arhavi Turizm Derneği, ARDOS, BİZOFF temsilcileri festivalin geniş katılımlı komite üyelerini oluşturdu.

Arhavi Belediye Başkanı Turgay Ataselim, sosyal, kültürel, sportif faaliyetler ve konser programları ile 50. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nin adına yakışır bir şekilde gerçekleşmesi için tüm kurumlarımız, iş insanlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız ile eşgüdüm içerisinde çalışacaklarını ifade etti.