24 Kasım Öğretmenler Günü Programı BKM’de Gerçekleşti

24 Kasım Öğretmenler Günü ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmenlik” unvanı verilişinin 91. yıldönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemiz Arhavi’de de kutlanmaya devam ediyor. Arhavi ilçe merkezinde yer alan Atatürk Anıtı’na 24 Kasım Pazar günü çelenk sunulması ile başladı. Akabinde 25 kasım pazartesi günü hazırlanan Kutlama programı ile devam etti..

Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nun hazırlayıp düzenlediği Öğretmenler Günü konulu programa ilgi büyüktü. İlçe Bayraktar Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve ilçe protokolü ile hemen hemen tüm öğretmenlerin katıldığı kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu tarafından yapıldı. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yarınlara hazırlayan ve onların yetişmesinde tüm zorluklara rağmen fedakârca, vefakârca çalışan öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layık olduğunu vurgulayan Müdür Arslanoğlu, tüm öğretmenlerin bu özel gününü kutladığını belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan “Öğretmenler Günü” mesajı okutuldu. şehit öğretmenler anısına ve Öğretmen nedir Adlı röportaj video slayt sunumları ile devam eden program, emekli öğretmen Kenan Özşahin yaptığı konuşma duygu dolu anlar yaşattı. Fatih Sultan Mehmet ortaokulu öğrencileri ve öğretmenlerinin hazırladığı öğretmenler günü konulu tiyatro gösterisi ve şiir sunumu ile program devam etti. FSM müzik öğretmeni Yeşim Kılıçoğlu önderliğinde Emekli öğretmenlerin de aralarında olduğu müzik korosunun gösterdiği performans eğlenceli dakikalar yaşattı. Günün anlamına uygun şiir, öykü, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Öğretmenler günü konulu resim sergisinin gezilmesinin ardından çekilen toplu fotoğraf ile program son buldu.