23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Arhavi’de Törenle Kutlandı

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yıl dönümü Arhavi’de Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen çelenk sunma töreniyle coşkuyla kutlandı.

Garnizon Komutanı Vekili Kemal Çelik, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar törende yer aldı.

Tören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulmasıyla başlarken saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Günün anlam ve önemini içeren konuşmalar ilçemiz Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencileri tarafında yapıldı.

Tören sonunda ayrıca CHP Arhavi İlçe Başkanlığı, İyi Parti Arhavi ilçe Başkanlığı, Deva Partisi Arhavi ilçe Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şube Başkanlığı çelenklerinin sunumu ve saygı duruşu gerçekleştirildi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ilçe kapalı spor salonunda kutlama programı yapıldı.  Programa, İlçe Kaymakamı Burak Çimşir, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kutlama programı kapsamında  görevli öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine uygun konuşmalar yapılıp, şiirler okundu.