23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Arhavi’de Coşkuyla Kutlandı

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102. yılı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlanıyor.

İlçemiz Arhavi’de Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlanan etkinlikler İlçe Kapalı Spor Salonu’nda devam etti. Törenlere, İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürsoy, İlçe Müftüsü Yusuf Çakır, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tanju Özkara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, Yeniden Refah Partisi Arhavi İlçe Başkanı Muhammet Uzuner, İl Genel Meclis Üyesi Adem Pişmişoğlu, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kemal Tatar, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri,  öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini vurgulayan konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş yaptı.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde görevli öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine uygun konuşmalar yapılıp, şiirler okundu. İlçemiz okullarının müzikli gösterilerinin ardından, çeşitli yarışmalarda derece alan öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi.  Atatürk Ortaokulu öğrencileri tarafından sahnelenen folklor gösterilerinin ardından tören son buldu.