19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Törenle Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı kutlama programı kapsamında ilçemiz Atatürk anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.  Programda protokol mensuplarının yanı sıra pandemi önlemleri kapsamında sınırlı sayıda öğrenci ve vatandaşlarda yer aldı.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı özgürlük ve bağımsızlık ateşi, 102’inci yılında yurdun her yanında coşku ve gururla kutlanıyor.

İlçemiz Arhavi’de gerçekleştirilen çelenk sunma töreni, önlemler kapsamında az katılımla gerçekleştirildi. Programda Kaymakam Vekili Recep Gündüz, Garnizon Komutanı Murat Balcı ve Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, İl Genel Meclis Üyesi Adem Pişmişoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, siyasi parti temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Kemal Tatar, Birkan Uyanık, Emine Kuruoğlu Aydınlıoğlu, Pelin Turna Güven, ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, Ticaret Odası Başkanı Atıf Kesim, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, gençlik merkezi personeli, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu.  Arhavi gençlik merkezi personelleri tarafından günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar yapıldı. Günün anısına topluca çekilen fotoğrafların ardından tören son buldu.