19 Eylül Gaziler Günü Tören ve Etkinliklerle Kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından “Gazilik” unvanı ve “Mareşallik” rütbesinin verilişinin yıl dönümü olan 19 Eylül de kutlanan “Gaziler Günü”, ilçemiz Arhavi’de ilçe protokolü, gazi ve gazi yakınları ile vatandaşların katılımı ile icra edildi.

İlçemiz Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen programda İlçe Kaymakamı Burak Çimşir, Garnizon Komutanı Murat Balcı ve Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Kutlubay, İlçe Jandarma Komutan Vekili Tamer Çiğdem, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Temur, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, İlçe Müftüsü Yusuf Çakır, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tanju Özkara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş,   kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri,  sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, polis ve asker gazilerimiz ve gazi yakınları ile öğrenciler ve vatandaşlar yer aldı.

Tören saygı duruşunun ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı.  Garnizon Komutanı Murat Balcı tarafından günün anlam ve önemini içeren konuşma yapıldı. Ardından ilçe kaymakamlığı, ilçe garnizon komutanlığı ve belediye başkanlığı çelenkleri Atatürk Anıtı’na konuldu.

Atatürk Anıtı önünde yapılan programın ardından, protokol üyeleri, gazi ve gazi yakınları ile şehit yakınlarının katılımıyla Arhavi Resort Otel’de Gaziler Haftası onuruna verilen yemek programında bir araya gelindi. Burada gerçekleştirilen programın ardından Gaziler Günü anma programı son buldu.