18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü

Büyük Türk Milletinin göstermiş olduğu vatan sevgisinin şahadetle imtihanı olan Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünde, başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimiz saygı ve minnetle anılıyor.

18 Mart Çanakkale Zaferi etkinlikleri kapsamında ilçemiz Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma programı düzenlendi. Törende; İlçe Kaymakamı Burak Çimşir,  Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Zuhrenur Yenibay, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Temur, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tanju Özkara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, ADD Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar yer aldı.

Törende sırasıyla Arhavi Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Arhavi Belediyesi ve siyasi parti çelenkleri ile Atatürkçü Düşünce Derneği çelenginin sunumları yapıldı. Ardından saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşımız katılımcılar tarafından okundu. Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen program günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılmasının ardından son buldu.

Anma programı kapsamında ayrıca ilçe kaymakamlığı tarafından şehit aileleri ve gazilerimiz onuruna yemek programı düzenlendi. Loca Restoranda düzenlenen programda İlçe Kaymakamı Burak Çimşir, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu ve protokol üyeleri şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve gazi yakınlarıyla bir araya geldi.