18 Mart Çanakkale Zaferi İlçemizde Gerçekleştirilen Tören ve Etkinliklerle Kutlanıyor

Cumhuriyetimizin kurulmasında tarihi bir öneme sahip 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimiz saygı ve minnetle anılıyor.

Tarihimizin en önemli zafer günlerinden birisi olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümü kutlamaları kapsamında, ilçemizde Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Törende; İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Kaymakam Refiki Mustafa Mücahit Ayan, Garnizon Komutanlığı Vekili Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Kutlubay, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz,  İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürsoy, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, İlçe Müftüsü Yusuf Çakır, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kemal Tatar, ADD Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar yer aldı.

Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlarken günün anlam ve önemini içeren konuşmalar gerçekleştirildi. Ardından sırasıyla İlçe Kaymakamlığı, İlçe Garnizon Komutanlığı, Arhavi Belediyesi, siyasi partiler ve Atatürkçü Düşünce Derneği çelenklerinin Atatürk anıtına sunulmasının ardından tören son buldu.