Arhavi’de Yoğun Sağanak Yağış Sonrası Fen İşleri Ekipleri Teyakkuzda

Arhavi Belediyesi fen işleri ekipleri, yağış sonrası oluşan sorunları gidermek için yoğun bir şekilde çalışmalar yapıyor. İlk olarak logarların geri basması sonucu ilçe merkezinde su birikintileri oluştu ve bu birikintilere öncelikli olarak müdahale edildi. Cezaevi bölgesinde ise Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yürütülen Kapisre Deresi Menfez çalışmasının olduğu yerde derenin büyümesi sonucu cezaevi yolunda kopmalar meydana geldi ani taşkınları önlemek amacıyla iş makineleri ve kamyonlarla dolgu çalışması yapıldı.

Belediye Başkan Vekili Zafer Kazancıoğlu, ekiplerle birlikte sabahın erken saatlerinden itibaren sahada olduklarını belirtti. “Ekiplerimiz şu an olası yeni yağış ve taşkınlar için hazırda beklemektedir. Acil durumlarda hızlı ve etkili müdahale için gereken tüm önlemleri almış bulunuyoruz. Arhavi halkının güvenliği ve refahı için çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir,” dedi.

Kazancıoğlu, ekiplerin özverili çalışmaları sayesinde yağışın getirdiği zararların en aza indirildiğini ve olası yeni yağış ve taşkınlar için teyakkuzda olduklarını vurguladı.