Belediye Toplu Bayramlaşma Etkinliğine Yoğun İlgi

Arhavi Belediyesi tarafından düzenlenen ve hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile organize edilen toplu bayramlaşma etkinliğine vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşti.

İlçe Protokolün de katıldığı etkinlik açılış konuşmasını Belediye Başkanımız Turgay Ataselim yaptı, Hemen ardından İlçe Kaymakamı Burak Çimşir yaptığı konuşmada etkinliğe katılım gösteren vatandaşların bayramını kutladı. Toplu bayramlaşma etkinliğinin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Etkinlik hayırseverlerin de desteği ile kesilen kurbanların pişirilip servis edilmesi ile devam etti. Usta ellerden geçip pişirilen et kavurmalar kurulan stantlarda hazır hale getirildi. Kazanın başına geçen Belediye Başkanımız Turgay Ataselim vatandaşlara ikramda bulundu.

Etkinlik hakkında konuşan Başkan Ataselim “ Bayramlar birlik ve beraberliğin en sağlamlaştı maneviyatı yüksek birleştiren ve barıştıran günlerimizdir. Bizler de ülkemizde oluğu gibi ilçemizde de bayramımızı en güzel şekilde kutluyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile kesilen kurbanlarımızı pişirip vatandaşlarımıza ikram ettik. Bayramlaştık, manevi duygularda birleştik. Bu anlamda katkıda bulunan herkese teşekkür ediyor Kurban Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi. Konuşmasında Filistin’de devam eden soykırıma da değinen başkan Ataselim konuşmasına şöyle devam etti “ Ancak bir yanımız sevinçli bir yanımız buruk maalesef. Bayramı layığı ile kutlayamayan Filistinli Müslüman kardeşlerimizin acısını da yüreğimizde taşıyoruz. Dünyanın gözü önünde öldürülen çocuklar, kadınlar ve yaşlılar içimizdeki acının adıdır. Yapılan bu soykırım artık son bulsun istiyoruz ve şiddetle kınıyoruz” dedi.