Arhavi’de Cuma Namazı Sonrası Filistin İçin Destek Gösterisi

Arhavi’de Cuma Namazı sonrasında Filistin’e ve soykırıma maruz bırakılan Filistin halkına destek olmak amacıyla gösteri ve yürüyüş düzenlendi. Belediye Başkanımız Turgay Ataselim, soykırım ve zulmün bir an önce son bulması için daha çok gayret gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Arhavi’de eğitim gören üniversite öğrencileri tarafından organize edilen gösteride, Belediye Başkanımız Turgay Ataselim, Ak Parti İlçe Başkanı Hızır İlyas Aykut, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, Memleket Partisi İlçe Başkanı Abdulkerim Akkaya, kamu görevlileri, üniversite öğrencileri ve eğitmenler, STK temsilcileri ve vatandaşlar yer aldı.

Belediye Başkanımız Turgay Ataselim yaptığı konuşmada; “Filistin halkının hep yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz, birlik ve beraberlik içerisinde, yaşanan bu katliama bir an önce dur denilmesi gerekmektedir” dedi.

Emekli İmam Hatip Nasır Önder ise gerçekleştirdiği basın açıklamasında; “siyonist rejimin Filistin halkına yönelik soykırımı, uluslararası toplumun bütün tepkilerine rağmen devam etmektedir. Bugün Arhavi’den Filistin halkının yanında olduğumuzu bir kez daha haykırıyoruz” dedi.

Basın açıklamasının ardından Filistin bayrakları ve dövizler eşliğinde yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüşte soykırım uygulayan israil aleyhine sloganlar atıldı.