23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıl dönümü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilçemiz Arhavi’de düzenlenen tören ve etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Atatürk anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Törende; Garnizon Komutanı Furkan Selman, Arhavi Belediye Başkanı Turgay Ataselim, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Kutlubay, Arhavi Jandarma Komutanı Bülent Bayır, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Temur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, kamu kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar yer aldı.

Tören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulmasıyla başlarken saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Günün anlam ve önemini içeren konuşmaların ardından çelenk sunma töreni son buldu.

Daha sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında ilçe kapalı spor salonuna geçildi. İlçe Kaymakamı Burak Çimşir ve protokol üyelerinin günün anlam ve önemini içeren konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler salonu dolduran kalabalık tarafından ilgiyle takip edildi.

23 Nisan kapsamında çeşitli dallarda yapılan yarışmalarda derece alan öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi.