Yoğun Kar Yağışı İlçemizde Etkili Oldu

İlçemiz Arhavi’de uzun zamandır beklenen kar yağışı ilçe merkezi ve köylerde etkili oluyor. Birçok güzelliği beraberinde getiren kar yağışı ilçe merkezinde olumsuzluklara da neden oldu.

Arhavi Şehir merkezinde kalınlığı bir metreyi bulan kar maddi hasara neden oldu. Kapalı pazar yerinin bir bölümü gece etkili olan ve üzerinde biriken kar kütlesi nedeniyle çöktü. Vatandaşlar tarafından pazar yerinin altına bırakılan araçlar çökme sonucunda hasar gördü. Diğer yandan sahil dolgu alanında bulunan Arhavi Gösteri Merkezi’nin çadır bölümü de kar nedeniyle tamamen yıkıldı.

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu gece saatlerinden itibaren belediye ekipleri ile birlikte kar temizleme ve hasar gören bölgelerde çalışmalara başladıklarını belirterek; “Belediyemiz acil durum ilan etti ve tüm personelimizle görev başındayız!” dedi. Çalışmaları bizzat yerinde takip eden Başkan Kurdoğlu ulaşımın sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için kar temizleme çalışmalarının sürekli bir şekilde yapıldığını, zarara uğrayan bölgelerde ise hasar tespiti ve enkaz kaldırma çalışmalarının devam ettiğini belirterek vatandaşlarımızın olumsuz havalardan etkilenmemesi için dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.