23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nın 99. Yıl Dönümü Arhavi’de Coşkuyla Kutlandı

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal  Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. yıl dönümü Arhavi’de coşkuyla kutlandı. Mehmet Nazif Günal İlkokulu sorumluluğunda Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlanan etkinlikler İlçe Kapalı Spor Salonu’nda devam etti. Törenlere, İlçe Kaymakamı Hasan Ongu, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemine uygun konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. yıl dönümünü kutladıklarını belirterek, “Milletimize özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin ve yeni bir devletin yolunu açan bu günü, gurur ve heyecanla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamlı günde siz çocuklarımıza düşen görev, size emanet edilen ulusal egemenliğe, bağımsızlığa, büyük bir bilinçle sahip çıkmanızdır” şeklinde konuştu.

“Milli Egemenlik” , “Bağımsızlık ve Hürriyet Aşkı” gibi yüce duyguları aşılayacak şekilde gerçekleştirilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde görevli öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine uygun konuşmalar yapılıp, şiirler okundu. Ardından Mehmet Nazif Günal İlkokulu, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Nurettin Çarmıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İdeal Çocuk Kreşi öğrencileri tarafından sunulan müzikli gösteri seyirciler tarafından büyük alkış gördü. Mehmet Nazif Günal İlkokulu öğrencilerinin folklor gösterisi ve ödül töreninin ardından tören sonlandırıldı.