19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 104. Yılında Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ilçemiz Arhavi’de gerçekleştirilen tören ve etkinliklerle kutlandı. Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan etkinlikler, ilçe kapalı spor salonunda yapılan kutlama programı ile devam etti.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı özgürlük ve bağımsızlık ateşi, 104. yılında yurdun her yanında coşku ve gururla kutlanıyor.

Kutlama programı kapsamında ilk olarak ilçemiz Atatürk anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. İlçe Kaymakamı Burak Çimşir, Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu ve ilçe protokolünün katılımıyla yapılan programda Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtı’na sunumu yapıldı.

Daha sonra ilçe kapalı spor salonunda 19 Mayıs kutlama programı gerçekleştirildi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü personelleri tarafından yapıldı.

Kutlama programına katılan öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini içerek şiirler okundu.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen; özel eğitim çocuklarının gösterileri, karate gösterisi, güreş gösterisi, piyano eşliğinde müzik dinletisi ve gençlik merkezi halkoyunları gösterisi sunuldu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında derece alan öğrencilere protokol mensupları tarafından ödülleri takdim edildi.