İlköğretim Haftası Tören ve Etkinliklerle Kutlandı

İlköğretim Haftası, ilçemizde gerçekleştirilen tören ve etkinliklerle kutlandı. Atatürk Anıtı önünde protokol mensupları ve öğrencilerin katılımıyla çelenk sunma töreni gerçekleştirilirken, ilçemiz Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda ise kutlama programı düzenlendi.

İlköğretim haftası kutlama programı Atatürk anıtı önünde yapılan çelenk sunma töreniyle başladı. Programa Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtına sunumu ile başlayan tören, İstiklal marşımızın okunması ve saygı duruşu ile devam etti. Ardından günün anlam ve önemini içeren konuşmayı ilçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş yaptı.

Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen törenin ardından protokol üyelerinin katılımıyla ilçemiz Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda gerçekleştirilen ilköğretim haftası kutlama programına geçildi. Fatih Sultan Mehmet İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan programda öğrenciler günün anlam ve önemini içeren konuşmalar yaptı, şiirler okudu. Öğrenciler tarafından sergilenen gösteriler katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.