Arhavi Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi ve Sertifika Töreni Yapıldı

Arhavi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı, yıl sonu sergisi ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi. Kursiyerler sertifikalarını alırken, yıl boyunca yapılan ürün ve eserler sergilendi.

Programa Arhavi Kaymakamı Burak Çimşir, Belediye Başkan Vekili Ahmet Hatinoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Kutlubay, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşların katılımı oldu.

Programın açılışı ve sertifika töreni Hüseyin Gürkan Lisesi bahçesinde yapıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan program açılış konuşmaları ile devam etti. Müzik dinletisinin ardından düzenlenen sertifika töreninde, usta öğreticilere başarı belgeleri ve eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere kurs bitirme belgeleri protokol mensupları tarafından takdim edildi. Program halk oyunları gösterileri ile devam etti.

Hemen ardından Halk Eğitim merkezi binasında yapılan sergi açılışına geçildi. Burada protokol mensupları tarafından sergi açılış kurdelesi kesilirken, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde usta öğreticiler ve kursiyerler tarafından bir yıl boyunca üretilen el emeği, göz nuru ürünler yıl sonu sergisinde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Kursiyerler ve usta öğreticiler tarafından hazırlanan el emeği ürünler beğeniyle gezilirken, yapılan çalışmalardan dolayı kursiyerler tebrik edildi.