24 Kasım Öğretmenler Günü Tören ve Etkinliklerle Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü, Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmenlik” unvanının verilişinin 95. yıldönümünde ilçemiz Arhavi’de gerçekleştirilen tören ve etkinliklerle kutlandı.

24 Kasım Öğretmeneler Günü kutlamaları ilk olarak ilçemiz Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen çelenk sunma töreni ile başladı. Törene Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu ve ilçe protokolünün yanı sıra okul müdürleri, öğretmenler, kamu kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin Atatürk anıtına sunulmasıyla başladı. Ardından Başöğretmen Atatürk ve ebediyete intikal etmiş olan tüm öğretmenlerin manevi huzurunda saygı duruşu gerçekleştirildi. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk anıtı önündeki tören son buldu.

24 Kasım Öğretmenler günü kutlama etkinliklerine Bayraktar Kültür Merkezi’nde ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleştirilen programla devam edildi.

Bayraktar Kültür Merkezi’ndeki kutlama programı saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başladı. Ardından tüm öğretmenlerin katılımıyla “öğretmen marşı” okundu ve ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş tarafından günün anlam ve önemini içeren konuşma gerçekleştirildi.

Programda öğrenciler tarafından sahnelenen gösteriler ve dinletiler katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. Okullar arasında düzenlenen yarışmalarda derece alan öğrencilere protokol mensupları tarafından hediyeleri takdim edildi.