18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Tören ve Etkinliklerle İdrak Edildi

Büyük Türk Milletinin göstermiş olduğu vatan sevgisinin şahadetle imtihanı olan Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünde, başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimiz saygı ve minnetle anılıyor.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında ilçemiz Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni. Törende; İlçe Kaymakamı Burak Çimşir,  Artvin Milletvekili Faruk Çelik, Garnizon Komutanı Haktan Dağlar, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu ve ilçe protokolünün yanı sıra gazi ve gazi yakınları ve şehit aileleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, kamu kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar yer aldı.

Törende sırasıyla Arhavi Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Arhavi Belediyesi ve siyasi parti çelenkleri ile Atatürkçü Düşünce Derneği çelenginin sunumları yapıldı. Ardından saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşımız katılımcılar tarafından okundu. Çelenk Sunma töreni günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından son buldu.

Daha sonra 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında Orhan Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Anma Programı düzenlendi.

İlçe protokolünün katılımıyla Orhan Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen program saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başladı. Ardından günün anlam ve önemini içeren konuşmalar yapıldı. 18 Mart Çanakkale Zaferi konulu yarışmalarda ilçe genelinde derece alan öğrencilere ödülleri protokol mensupları tarafından takdim edildi. Adından okul öğrencileri tarafından hazırlanan Çanakkele Gölge Tiyatrosu sahnelendi. Program okul korosunun seslendirdiği solo ve koro şarkılar ile şiir dinletilerinin ardından son buldu.