19.11.2018 Son güncelleme: 19.11.2018, 8:03

Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

        Bölgesel Amatör Lig (BAL) 3. Grup’ta mücadele eden temsilcimiz Arhavispor, ligin 9. haftasında Araklı 1961 Spor ile kendi evinde karşı karşıya geldi. Oynanan müsabakada karşılıklı ataklar sonucunda gol sesi çıkmayarak mücadele 0-0 sonuçlandı. 

Etiketler

Arhavi Spor Salonu, Türkiye Voleybol Federasyonu Efeler Ligi 6. Haftasında muhteşem bir maça sahne oldu. Ligin güçlü ekiplerinden Ziraat Bankası’nı konuk eden Arhavi Belediyespor voleybol takımımız rakibini ortaya koyduğu güzel oyunla 3-1 mağlup etti. Taraftarların salonu tıklım tıklım doldurduğu karşılaşma TRT Spor kanalından da canlı olarak yayınlandı. Karşılaşmayı Ziraat bankası genel müdürü hemşerimiz Hüseyin Aydın da takip etti.

Etiketler

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Arhavi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren kursları ziyaret ederek, kurs öğretmenleri ve kursiyerleri ile görüştü. Ziyarete İlçe Kaymakamı Hasan Ongu ile Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nun yanı sıra kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri katıldı.

Etiketler

Efeler Ligi’nde ilçemizi temsil eden Arhavi Belediyespor erkek voleybol takımımız, bu hafta Ziraat Bankası ile karşılaşacak. Ligin 6. haftasında kendi evinde ter dökecek olan takımımız çok iddialı bir maça hazırlanıyor.

Etiketler

           Arhavi Atatürk Ortaokulu son sınıf öğrencilerini kapsayan ve Arhavi Belediyesinin katkılarıyla Ankara’ya bir gezi programı düzenledi. Gezinin temel amacı, Milli Tarih bilinci, Atatürk sevgisi, Milli mücadele, Anıtkabir, Türkiye büyük Millet Meclisi, Başkent, Demokrasi Bilinci, tarih ve kültürel yerlerin gezilmesine yönelik okul müdürlüğünce hazırlanan bir program çerçevesinde hayata geçilme amacını taşımaktadır. Özellikle son sınıf öğrencilerine yapılan bu ziyarette yılsonundaki başarıya göre yerleşebilecekleri okulları görerek hem isteklendirme ve hedeflerini belirlemek hem de daha doğru tercih yapmalarını karar vermelerini sağlamaktır. Bu esnada sahip oldukları milli şuur, milli irade, milli kimlik ve milli mücadele ruhunu zihinlerde ve kalplerde yerleştirmenin yanında kültürel birikimi de sağlamaktır. Ayrıca öğrencilerde Atatürk sevgisini de yerinde yaşatmak ve görmektir.

Etiketler

                Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen)’na bağlı üyeler Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nu ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Eğitim Bir-Sen Arhavi Şubesi Başkanı Levent Toraman ve yönetim kurulu üyeleri yer aldı.

Etiketler

Fatih Sultan Mehmet İlkokulu okul idarecileri, okul aile birliği başkanı, öğretmen ve öğrenciler Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nu makamında ziyaret ederek kendisinin okula yapmış olduğu desteklerinden ötürü teşekkür ettiler. 

Etiketler