17.10.2018 Son güncelleme: 17.10.2018, 11:01

Kars’ta Sarıkamış Kış Oyunları Festivali Düzenlendi

4. SARIKAMIŞ KIŞ OYUNLARI FESTİVALİNE İLÇEMİZİ TEMSİLEN ARDOS DERNEĞİ KATILDI 4. SARIKAMIŞ KIŞ OYUNLARI FESTİVALİNE İLÇEMİZİ TEMSİLEN ARDOS DERNEĞİ KATILDI
Kategori Spor
Okunma 333 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Türkiye’nin ilk ve tek kış oyunları olan Sarıkamış Kış Oyunları Festivali bu yıl 4. kez 17- 19 Şubat tarihleri arasında Sarıkamış Kayak Merkezi’nde gerçekleşti. Kars Valiliği tarafından organize edilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sportoto Teşkilat Başkanlığı, sivil toplum kuruluşları ve bu alanda faaliyet gösteren kulüpler tarafından desteklenen Sarıkamış Kış Oyunları Festivali geçtiğimiz Cuma günü başladı.

Kars, Sarıkamış Kayak Merkezi’nde yapılan ve 2013 yılından beri düzenlenen festival ivmesini karda aklınıza gelecek her türlü oyun ve yarıştan alıyor. Hem profesyonel sporculara, hem de amatör katılımcılara açık olacak festivalde ilçemizi temsilen Arhavi Belediyesi destek ve katkılarıyla Arhavi Doğa Sporları Derneği ( ARDOS ) de katıldı. Festivalin Off – Road etabında yer alan temsilcimiz “Şehitler Etabı” adı altında boy gösterdi. Kış Oyunları festivaline izleyici olarak katılan herkesin beğenisini kazanan yarışmada eğlenceli anlar yaşandı. Ormanın içindeki zorlu mücadele ve özel gösteri etabı ile off-road yarışlarının ardından, Sarıkamış Kayak Merkezi’nde kurulan festival alanında ise kızak yarışı, kardan heykeller sergisi, uzaktan kumandalı araç oyunları, çocuk oyun parkuru ve karda kaşar kovalamaca ile kış oyunları heyecanı bu yıl son buldu.

Son Düzenlenme Pazartesi, 20 Şubat 2017 10:03
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr
Bu kategoriden diğerleri: Hafta Sonu Spor »

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler

BİLGİN AİLESİNİN ACI GÜNÜ

17 Eki 2018 Genel Haberler

HAFTASONU SPOR

15 Eki 2018 Spor

YAŞAR TURNA MEZARI BAŞINDA ANILDI

13 Eki 2018 Genel Haberler