26.05.2019 Son güncelleme: 25.05.2019, 7:29

“Doğal Hayata Katkı Geleceğe Yatırım”

ARHAVİ GENÇLİK MERKEZİ GERİ DÖNÜŞÜM KAMPANYASI BAŞLATTI ARHAVİ GENÇLİK MERKEZİ GERİ DÖNÜŞÜM KAMPANYASI BAŞLATTI
Kategori Genel Haberler
Okunma 487 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Arhavi Gençlik Merkezi tarafından “Doğal Hayata Katkı Geleceğe Yatırım” başlığı altında geri dönüşüm kampanyası başlatıldı. İlçe Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iletişim desteği ve Arhavi Belediyesi’nin dönüşüm kutularıyla destek verdiği projede 2016 yılında ilçedeki evsel ve ambalaj atıklarını toplamaya, geri dönüşüme kazandırmaya yönelik olarak gençlik merkezi gönüllüleri hazırlıklarını tamamladı. Bitkisel atık yağlar, piller, metal kutular, camlar, kâğıtlar ve plastikler çevre gönüllülerce toplanarak belirlenen toplanma noktalarında bir araya getirilip geri dönüşüme kazandırılacak.

Geri dönüşüm uygulamalarını ilçe geneline yaymaya çalışan Gençlik Merkezi personelleri tarafından okullarda öğrencilere yönelik bilinçlendirme seminerleri verilmeye devam ediyor. Kullanılan ürünlerin yeniden değerlendirilmesinin hem kaynakların kullanımı açısından önemli olduğunu, hem de daha temiz bir çevre için gerekli olduğunu ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun, toplumdaki duyarlılığın daha da artırılmasının altını çizdiler.

Yapılan istişareler sonucunda atık toplama noktaları ise Atatürk Ortaokulu, Fatih Sultan Mehmet İlk/Ortaokulu, Hacılar İlk/Ortaokulu ve Nuri Özaltın 75. Yıl İlk/Ortaokulu belirlendi. Kampanya için belirlenen noktalara tüm vatandaşlarımız destek verebilirler.

Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler