23.05.2019 Son güncelleme: 21.05.2019, 1:52

GENÇLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI 100. YIL ETKİNLİKLERİ İLÇEMİZDE START ALDI 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI 100. YIL ETKİNLİKLERİ İLÇEMİZDE START ALDI
Kategori Resmi Törenler
Okunma 174 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Arhavi’de Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen Gençlik Haftası etkinlikleri başladı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl etkinlikleri kapsamında ilk tören Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Çelenk sunma törenine Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hakan Aytolan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, Orman İşletme Müdürü Özgür Aktaş, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, gençler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun'un Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla etkinlikler resmen başlamış oldu. Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bisiklet turu etkinliği Başkan Kurdoğlu’nun start vermesiyle başladı. İlçe merkezinde vatandaşlar tarafından oldukça beğeni toplayan bisiklet turu Atatürk Ortaokulu, Arhavi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nurettin Çarmıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Orhan Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Arhavi Koleji ve Arhavi Bisiklet Derneği (ARBİSDER) ‘nin destekleri ve gençlerin katılımıyla yapıldı.

Akabinde Arhavi Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından “Arhavi Hatıra Bahçesi”nde fidan dikimi etkinliği gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Arhavi Kaymakamlığı, Arhavi Belediyesi, Artvin Çoruh Üniversitesi Arhavi Meslek Yüksekokulu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Orman Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla geleceğe yönelik olarak, doğaya katkı sağlamak amacıyla yapılan fidan dikimi organizasyonuna ilgi büyüktü. Buradaki etkinliğe İlçe Kaymakamı Hasan Ongu da katıldı. Etkinliğin ardından Artvin Çoruh Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Hilal Surat’a desteklerinden ötürü teşekkür belgesi verildi. Program sonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Tosun, fidan dikim etkinliğine katılan ilçe protokolüne ve gençlere teşekkürlerini iletti. Program fidanların dikilmesinin ardından çekinilen fotoğraflarla son buldu.

Son Düzenlenme Çarşamba, 15 May 2019 11:50
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler