23.05.2019 Son güncelleme: 21.05.2019, 1:52

ÜNİVERSİTELİ GENÇLERDEN SAĞLIKLI YAŞAM VE ÇEVRE DERSİ

“YAŞAM İÇİN BİR SİGARA KIR” ADLI SAĞLIK VE ÇEVRE TEMALI ETKİNLİK İLGİ UYANDIRDI “YAŞAM İÇİN BİR SİGARA KIR” ADLI SAĞLIK VE ÇEVRE TEMALI ETKİNLİK İLGİ UYANDIRDI
Okunma 161 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı sebebiyle Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Arhavi Meslek Yüksekokulu ile Arhavi Gençlik Merkezi ortaklığında “Yaşam İçin Bir Sigara Kır” adlı sağlık ve çevre temalı etkinlik gerçekleştirildi. Arhavi Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen etkinliğe Arhavi Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Kemal Tatar, Arhavi İlçe Emniyet Müdürü ve emniyet personeli, Arhavi meslek yüksekokulu müdürü ve öğretim görevlileri,  Arhavi Gençlik Merkezi müdürlüğü personeli ve vatandaşlar katıldı.

 

Etkinlik öncesi konuşma yapan Arhavi Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fikret Sözbilir, madde bağımlılığı konusunda gösterdikleri hassasiyet dolayısıyla öğrencilerini kutlarken katılımlarından dolayı kurum temsilcileri ve Arhavililere teşekkürlerini sundu. 

Temiz Çevre İçin Kolları Sıvadılar!

İlçe merkezinde sigara bağımlılarının yere attıkları izmaritleri toplayan gençler ilçe halkı tarafından şaşkınlıkla izlenirken gençlerin sosyal sorumluluk bilinciyle yaptığı bu davranış vatandaşlar tarafından tebrik aldı.

Sigara Kırma Yarışı!

İlçe merkezinde yerlere atılan izmaritlerin toplanmasının ardından bağımlılara gönüllü olarak sigara kırdıran gençler bu konuda adeta bir rekabet yaşanmasını sağladı. Bir kişiyi bile bu zararlı alışkanlıktan kurtarmanın başarı olacağını dile getiren gençler sergiledikleri bu duyarlılıkla vatandaşlardan alkış topladı.

“Harap etti tütün beni, gidiyorum tutun beni”

Program sonunda ise madde bağımlılığı ile ilgili Arhavili iki vatandaş arasında yaşanan tütün temalı aşık atışması izleyenlerin ilgisini çekti. Okudukları manilerle sigara bağımlılığına dikkat çeken büyüklerin “Harap etti tütün beni, gidiyorum tutun beni” sözü katılımcıları hem güldürdü hem düşündürdü.

Son Düzenlenme Çarşamba, 24 Nisan 2019 22:13
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler