23.05.2019 Son güncelleme: 21.05.2019, 1:52

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NIN 99. YIL DÖNÜMÜ ARHAVİ’DE COŞKUYLA KUTLANDI

TÖREN İLÇE KAPALI SPOR SALONU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ TÖREN İLÇE KAPALI SPOR SALONU’NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Kategori Resmi Törenler
Okunma 285 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal  Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. yıl dönümü Arhavi’de coşkuyla kutlandı. Mehmet Nazif Günal İlkokulu sorumluluğunda Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlanan etkinlikler İlçe Kapalı Spor Salonu’nda devam etti. Törenlere, İlçe Kaymakamı Hasan Ongu, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemine uygun konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. yıl dönümünü kutladıklarını belirterek, “Milletimize özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin ve yeni bir devletin yolunu açan bu günü, gurur ve heyecanla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamlı günde siz çocuklarımıza düşen görev, size emanet edilen ulusal egemenliğe, bağımsızlığa, büyük bir bilinçle sahip çıkmanızdır” şeklinde konuştu.

“Milli Egemenlik” , “Bağımsızlık ve Hürriyet Aşkı” gibi yüce duyguları aşılayacak şekilde gerçekleştirilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde görevli öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine uygun konuşmalar yapılıp, şiirler okundu. Ardından Mehmet Nazif Günal İlkokulu, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Nurettin Çarmıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İdeal Çocuk Kreşi öğrencileri tarafından sunulan müzikli gösteri seyirciler tarafından büyük alkış gördü. Mehmet Nazif Günal İlkokulu öğrencilerinin folklor gösterisi ve ödül töreninin ardından tören sonlandırıldı.

Son Düzenlenme Salı, 23 Nisan 2019 13:18
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler