23.05.2019 Son güncelleme: 21.05.2019, 1:52

HALK EĞİTİM MERKEZİ YILSONU EL SANATLARI SERGİSİ YAPILDI

KURSİYERLER YIL BOYUNCA YAPTIKLARI ÜRÜNLERİ SERGİLEDİLER KURSİYERLER YIL BOYUNCA YAPTIKLARI ÜRÜNLERİ SERGİLEDİLER
Okunma 282 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Arhavi Halk Eğitim Merkezi usta öğreticiler ve kursiyerler tarafından 1 yıl boyunca üretilen el emeği, göz nuru ürünler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda sergilendi. Açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programda Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Arhavi Kaymakamı Hasan Ongu, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Artvin Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Arhavi Halk Eğitim Müdürü Hasan Hüsnü Özcan, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasal partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar sergi açılışında hazır bulundu.

 

Programın açılış konuşmasını Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan yaptı. Özcan konuşmasında 2018-2019 eğitim öğretim yılında açılan 250 kursta 2 bin 842’si kadın, 852’si erkek olmak üzere toplam 3 bin 694 kursiyerin eğitim aldığını söyledi. Müdür Özcan: “Yaygın Eğitim Merkezi olan Halk Eğitim Merkezleri yaşam boyu devam eden bir eğitimdir. Halk eğitim merkezlerinde her yaştan insanın ilgi, yetenek ve beklentilerine uygun kurslar düzenlenmektedir. Bu kursların düzenlenmesi ve hayata geçirilmesi konusunda ben ve idareci arkadaşlarımın yanında okullarımızdan ve diğer kurumlarımızdan temin ettiğimiz lisans, ön lisans ve lise mezunu öğretmen-uzman ve usta öğreticilerimizle beraber başarıyı yakalamış bulunmaktayız. Kursların açılmasında bize her zaman destek olan Artvin Valiliğine, Arhavi Kaymakamlığına, Arhavi Belediye Başkanlığına ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Ardından Arhavi Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri tarafından hazırlanan miniklere yönelik defile düzenlendi. Öğrencilerin sunduğu mini ney dinletisi katılımcılardan alkış aldı. Protokol üyeleri tarafından usta öğretici ve kursiyerlere başarı belgesi ile kurs bitirme belgeleri verildikten sonra protokol mensupları tarafından sergi açılış kurdelesi kesildi.

Kursiyerler ve usta öğreticiler tarafından hazırlanan güzel el emeği ürünleri büyük beğeni gördü. İlçe Kaymakamı Ongu, Belediye Başkanı Kurdoğlu ve beraberindekiler tüm stantları gezip yapılan çalışmalara büyük ilgi göstererek beğendiklerini ifade ettiler. Başkan Kurdoğlu da; “Halk Eğitim Merkezi’nde usta öğretici ve kursiyerlerimiz çok güzel ürünler üretmişler. Bu el emeği göz nuru ürünler 1 yılın birikimidir. Başta Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan ve idareciler olmak üzere, usta öğreticilerimizi ve kursiyerlerimizi tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler