26.05.2019 Son güncelleme: 25.05.2019, 7:29

KAPİSRE DERESİ YÜRÜYÜŞ PARKURU VE PEYZAJ PROJESİ BAŞLADI

DERE BOYUNCA PERDE BETON VE DEVAMINDA ÜST YAPI ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILACAK DERE BOYUNCA PERDE BETON VE DEVAMINDA ÜST YAPI ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILACAK
Okunma 376 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Devlet Su İşleri Müdürlüğü tarafından Boğaziçi Mahallesi Kapisre Deresi bölgesinde perde beton çalışması başlatıldı. Söz konusu bölgede yürütülen çalışmalar ile Kapisre Deresi Yürüyüş Parkuru ve Peyzaj Projesi hayata geçiyor.

 

Yüklenici firma tarafından ve belediye fen işleri müdürlüğünün koordinesinde başlatılan çalışmalar ile bir yandan yapımı devam eden perde beton çalışması ile Arhavi Derin Deşarj Projesi’nin zarar görmemesi amaçlanırken, diğer yandan da ilçenin önemli projeleri arasında yerini alan Kapisre Deresi Yürüyüş Parkuru ve Peyzaj Projesi’nin de startı verilmiş oldu.

İlçede çok önemli projeleri tek tek hayata geçirmeye devam ettiklerini belirten Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Kapisre Deresi Yürüyüş Parkuru ve Peyzaj Projesi’nin planlandığı gibi başlatıldığını ve tamamlanması ile birlikte ilçenin batı yakası olarak kabul edilen bölgesinin çağa uygun ve modern bir görünüme kavuşacağını dile getirdi.

Çalışmalarla ilgili yetkililerden alınan bilgilere göre, Kapisre Köprüsü arasında süren perde beton çalışmalarının tamamlanmasının ardından projede yer alan yürüyüş alanında eski tahkimatın kaldırılması çalışması, yerine perde beton duvar çalışması ve devamında üst yapı çevre düzenlemesi çalışması başlatılacak.

Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler