26.05.2019 Son güncelleme: 25.05.2019, 7:29

HAKAN GÜR, ARHAVİLİ HEMŞERİSİ SİBEL KAVAKLI’DAN ALINAN KARACİĞER İLE HAYATA TUTUNDU

SİBEL KAVAKLI’NIN ÖRNEK DAVRANIŞI TAKDİR TOPLUYOR SİBEL KAVAKLI’NIN ÖRNEK DAVRANIŞI TAKDİR TOPLUYOR
Kategori Genel Haberler
Okunma 335 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Karaciğer yetmezliği teşhisi konulan İstanbul Arhavililer Derneği (İSTAD) Eski Yönetim Kurulu üyesi ve aynı zamanda İş Adamı Hakan Gür, Arhavili hemşerisi Sibel Kavaklı’dan alınan karaciğer nakliyle hayata tutundu. Kavaklı’nın bu duyarlı davranışı ilçede oldukça ses getirerek takdir topladı.

 

Geçtiğimiz günlerde İSTAD Yönetim Kurulu üyeleri tarafından sosyal medyadan duyurulan karaciğer çapraz nakil haberi üzerine, kan grubunun tuttuğunu ve gerekli tetkiklerin yapılmasını istediğini ileten Sibel Kavaklı, ertesi gün İstanbul’a gitti. Yapılan kontrollerin ardından karaciğer nakil operasyonu için ameliyat masasına yatan Kavaklı, karaciğerinden alınan doku ile Hakan Gür için umut ışığı oldu. Başarılı geçen ameliyatın ardından Kavaklı’nın tedavisi ayakta yapıldı. Arhavi’nin sevilen simalarından Hakan Gür’ün ise bir süre daha hastanede kalacağı belirtildi.

Sosyal medyadan haberi duyduğu an tereddüt etmeden karaciğer naklini gerçekleştirmek istediğini dile getiren Kavaklı, bir gün hepimizin böyle sağlık problemleri yaşayabileceğimiz bilincinde olmamız gerektiğinin altını çizip herkesi organ bağışı konusunda gönüllü olmaya davet etti. Hakan Gür’ün ailesi ve İSTAD Yönetim Kurulu üyeleri, Kavaklı’nın örnek bir davranış sergilediğini belirtip minnettar olduklarını dile getirdiler.

Son Düzenlenme Pazartesi, 11 Mart 2019 15:54
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler