20.06.2019 Son güncelleme: 19.06.2019, 10:13

ARHAVİ BELEDİYESİ'NDEN BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ DAHA

"GİYSİ VE AYAKKABI KUMBARALARI" İLÇENİN BELLİ BAŞLI NOKTALARINA KONULDU "GİYSİ VE AYAKKABI KUMBARALARI" İLÇENİN BELLİ BAŞLI NOKTALARINA KONULDU
Kategori Sosyal İşler
Okunma 395 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Arhavi Belediyesi bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçirdi. Daha önce “Hayır Çarşısı” adı altında kullanılmış giysileri ihtiyaç sahipleri ile buluşturan Arhavi Belediyesi, şimdi de "Giysi Ve Ayakkabı Kumbarası" adındaki seyyar toplama ünitelerini ilçenin belli başlı yerlerine yerleştirdi.

 

Özel olarak hazırlanan kullanılmış giysi ve ayakkabı kumbaralarıyla ihtiyaç duyulmayan giysi, çanta, ayakkabı, havlu, yatak örtüsü, battaniye gibi eşyaların daha kolay toplanmasını ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması sağlanacak. Kumbaralarda toplanan ve zaman içinde biriken eşyalar tasnif edilip temizlenmelerinin ardından yine Arhavi Belediyesi tarafından hayata geçirilmiş olan Hayır Çarşısı'nda ihtiyaç sahipleriyle buluşturulacak. Kumbaralar da biriken ve temizlenmesi veya kullanılması mümkün olmayan eşyalar ise geri dönüşüm merkezlerine gönderilerek tekrar üretime kazandırılması sağlanacak.

İlçemizin belli başlı noktalarına konulan 8 adet giysi ve ayakkabı kumbaraları bir sosyal sorumluluk projesi olarak ilçe sakinleri tarafından takdirle karşılandı. 

Son Düzenlenme Perşembe, 20 Aralık 2018 12:52
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler

NURİ ÖZALTIN 75. YIL ORTAOKULU’NDA …

14 Haz 2019 Eğitim-Öğretim

HACILAR İLKOKULU GELENEKSEL ÇOCUK O…

13 Haz 2019 Eğitim-Öğretim