20.06.2019 Son güncelleme: 19.06.2019, 10:13

ARHAVİ’DEN TÜM TÜRKİYE’YE MEDİKAL ÜRÜN GİDİYOR

KALENDER MEDİKAL TEKSTİL’DEN, İŞKUR VE HEM DESTEKLİ ÖNEMLİ PROJE KALENDER MEDİKAL TEKSTİL’DEN, İŞKUR VE HEM DESTEKLİ ÖNEMLİ PROJE
Kategori Genel Haberler
Okunma 538 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Arhavi’de Kalender Medikal-Tekstil Firması, İşkur İl Müdürlüğü ve  Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü  tarafından önemli bir proje hayata geçirildi. Tıbbi Medikal ürünlerinin Atölye ortamında üretilip hazır hale getirildiği proje büyük ses  getirdi. Proje kapsamında firma bünyesinde çalışan 18 kişilik bayan personellere başarılarından ötürü sertifika dağıtıldı. 6 ay boyunca titizlikle  üretilen medikal ürünler Türkiye’nin birçok iline ulaştırılıyor. Kalender Medikal Firması bu anlamda Arhavi’de bir büyük başarıya ulaşarak bu sektörde ilki başarmış oldu. Firma 25 çalışanı ile hem ilçe ekonomisine önemli katkı sunuyor hem de Arhavi’ adını tüm Türkiye’ye duyuruyor.

 

Kalender medikal tekstil firmasında, deri konfeksiyon makineci kursu adı altında açılan kursta İşkur destekli 18 kursiyer usta öğretici Melek Hatinoğlu eğitmenliğinde kurslarını tamamladılar. Düzenlenen sertifika törenine İlçe Kaymakamı Hasan Ongu,  Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, İşkur il Müdürü Cevdet Ertürk,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan eğitmenler ve kursiyerler katıldı. 3 aylık kurs sürecini tamamlayan kursiyerler sertifikalarını protokol mensuplarından aldılar.

Hayata geçirilen proje kapsamında firmadaki kursiyerlerin yüzde 50’sinin İşkur bünyesinde istihdam edileceği ve önümüzdeki dönemde kursun tekrar açılacağı bildirildi.

Kursiyerlerin proje kapsamında ürettiği medikal tekstil ürünleri yapılan ARGE çalışması sonucunda İstanbul, Ankara, Eskişehir, Elazığ, Kahramanmaraş başta olmak üzere Türkiye’nin birçok iline ulaştırılıyor. Kalender Medikal Firması sahibi Haydar Kalender bu anlamda önemli bir başarıya imza attıklarını ve bu projenin devam edeceğini belirtti.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ilçemiz ekonomisi ve istihdamı için oldukça önemli olan bu projenin hayata geçirilmesinde katkısı olan firma yetkilileri başta olmak üzere İşkur ve Halk Eğitim Merkezine teşekkür ederek tebrik etti. İlçemizden ülkemizin pek çok iline medikal ürünlerin gönderilmesinin önemli bir ekonomik gelişme olduğunun altını çizerek, ilerleyen dönemlerde devam edilecek kurslarla yeni istihdam alanlarının oluşacağını belirtti.

Son Düzenlenme Çarşamba, 05 Aralık 2018 14:04
Arhavi Belediyesi

Arhavi Belediyesi resmi internet sitesi olan www.arhavi.bel.tr adresinden ilçemiz Arhavi ile ilgili son haberleri, Arhavi Belediyesi tarafından yürütülen fen işleri, sosyal işler ve diğer çalışmaları takip edebilir, ilçemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Web site: www.arhavi.bel.tr

Yorum Ekle

Yıldız (*) işareti ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur.
Lütfen yorumunuzun yazının konusu ile alakalı olmasına dikkat ediniz.
Kişisel saldırı, hakaret ve genel ahlak kurallarına aykırı yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorumların yayınlanıp yayınlanmayacağı kararı belirlenen kurallar doğrultusunda site yöneticisine aittir.

Son Haberler

NURİ ÖZALTIN 75. YIL ORTAOKULU’NDA …

14 Haz 2019 Eğitim-Öğretim

HACILAR İLKOKULU GELENEKSEL ÇOCUK O…

13 Haz 2019 Eğitim-Öğretim